know how

Kilkadziesiąt lat doświadczenia, przywiązanie do szczegółu i jakość wyznaczająca standardy na całym świecie.  


Know-How  

   

Bliska współpraca z producentami pługów oraz konieczność dostosowania lemieszy do różnorodnych warunków na drogach przyczyniły się do opracowania produktów odpowiednich dla pługów wszystkich uznanych producentów. Zawsze o krok przed konkurencją, Küper produkuje lemiesze innowacyjne i wyznaczające nowe standardy odśnieżania każdego typu nawierzchni. Przykładem może być lemiesz Tuca SX Wave, szczególnie odporny na ścieranie mechaniczne, a jednocześnie cechujący się dużą skutecznością odśnieżania. Falisty kształt lemiesza (opatentowana technologia Wave) daje optymalny przepływ śniegu do odkładnicy pługa. Zapobiega to osadzaniu się śniegu na szybie odśnieżarki i tym samym zwiększa widoczność. Lemiesze Kombi S 50, czy S 36 to lemiesze kombinowane od 20 lat standardowo stosowane w całej Europie, teraz również z technologią Wave. 

 

  


Materiały 

  

Dla firmy Küper najważniejsze są jakość produktów i usług. Firma Küper używa do produkcji materiałów wyłącznie najwyższej jakości. Dynamiczny rozwój i dbałość o potrzeby Klienta przyniosły wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in zastosowanie spieków węglika, korundu i ceramiki, dzięki czemu trwałość lemieszy uległa znacznemu zwiększeniu.

 

 


Guma 

 

Guma o wysokiej jakości, odporna na ścieranie i opracowana specjalnie pod kątem wysokich wymagań odśnieżania. Wytrzymała i niezwykle elastyczna, dobrze dopasowuje się do odśnieżanej nawierzchni.

   
Stal 

 

Hartowana stal o twardości 400HB i wytrzymałości na napinanie 1350N/mm2. Wytrzymuje najwyższe obciążenia i nie odkształca się podczas odśnieżania. 

 

Korund 

 

Drugi co do twardości minerał z grupy tlenków. Znakomicie nadaje się jako wkładka do odpornych na ścieranie lemieszy. Elementy z korundu zostały specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane do profesjonalnych lemieszy firmy Küper. 

   

Węglik wolframu 

 

Twardy spiek, który powstał z wolframu i materiałów  węglowych. Cechuje się szczególną twardością, zbliżoną do diamentu. Wytrzymuje najwyższe obciążenia, znacznie podnosząc trwałość produktów, w których jest stosowany. 

 

 Poliuretan 

 

Küprene jest trudnościeralnym, wszechstronnym poliuretanem używanym w profesjonalnych lemieszach Küper. Charakteryzują go bardzo dobre właściwościami fizyczne i chemiczne, oraz odporność na temperatury w zakresie -90 do +70º C.