know how

Kilkadziesiąt lat doświadczenia, przywiązanie do szczegółu i jakość wyznaczająca standardy na całym świecie. 

 


Know-How  

  

Firma Küper dokłada wszelkich starań, aby ciągle ulepszać swoje produkty oraz dostosować je do konkretnych zadań w procesach przeróbki wszelkiego rodzaju kruszyw. Wszystkie gumowe oraz syntetyczne wyroby są produkowane w procesach wulkanizacji lub odlewania, w których kładzie się nacisk na zastosowanie najwyższej jakości materiałów. Liczne badania i testy jakości produkowanych wyrobów oraz zastosowanie nowoczesnych materiałów i technologii produkcji przynoszą efekty w postaci innowacyjnych rozwiązań. Można do nich zaliczyć m.in. sita segmentowe MAX, tj. sita z maksymalną otwartą powierzchnią przesiewu, których poziom wydajności można porównać do osiąganego przy zastosowaniu sit drucianych. Ponadto opatentowane przez firmę Küper systemy mocowań VARIA oraz IDEAL, które są stosowane do montażu sit segmentowych, szybko zyskują na popularności i coraz bardziej wypierają przestarzałe rozwiązania stosowane w przesiewaniu kruszyw i materiałów sypkich. 

 

 

 


Materiały 

 

Dla firmy Küper najważniejsze są jakość produktów i usług. Küper używa do produkcji swoich wyrobów materiałów wyłącznie najwyższej jakości. Jako jeden z nielicznych producentów, Küper oferuje poliuretany i gumę o różnej twardości, zawsze dostosowane do konkretnych zadań. W praktyce dostarczane są produkty z poliuretanu o twardości od 55 do 90 Shore A i gumy o twardości od 35 do 65 Shore A.

 

 


Guma GIGANT

 

Guma z dużą zawartością surowca naturalnego, wulkanizowana w formach, w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem. Jej twardość to ok. 60 Shore A. Elastyczna i odporna na ścieranie.

 

Zastosowanie:

strzalka przesiewanie na sucho materiału szorstkiego, o ostrych krawędziach, przy                 średnim i dużym obciążeniu; 

strzalka kamieniołomy, górnictwo, kopalnie żwiru oraz przemysł.

 

 


Guma CLEAN

 

Guma wulkanizowana w formach, w wysokiej temperaturze i pod dużym ciśnieniem, o twardości ok. 35 Shore A. Tworzywo specjalne, dobrze sprawdzające się w przypadku materiałów mających tendencje do zaślepiania otworów sit. Guma bardzo elastyczna oraz odporna na ścieranie.

 

Zastosowanie:

strzalka w klasyfikacji materiałów o granulacji zbliżonej do wielkości otworów, lub                   materiałów o ciastowatej konsystencji, które mają tendencje do blokowania             otworów sit, w przesiewie na sucho; 

strzalka górnictwo, kamieniołomy, kopalnie piasku i żwiru, recykling.

 

 


Guma Standard

 

Wysokiej jakości guma stosowana w sitach wytłaczanych (sztancowanych) o twardości 60 Shore A. 

 

Zastosowanie:

strzalka w sitach napinanych lub płaskich, stosowanych w kamieniołomach.

 

 

 


Poliuretan KÜPRENE

 

Odlewany na gorąco, elastyczny poliuretan charakteryzujący się dużą odpornością na ścieranie, uderzenia oraz działanie czynników biologicznych oraz wody, oleju i substancji chemicznych. Twardość: 90 Shore A.

 

Zastosowanie:

strzalka przesiewanie na mokro, odwadnianie żwiru i piasku, jako wykładzina w                     niektórych procesach technologicznych,

strzalka kamieniołomy, kopalnie żwiru, górnictwo oraz przemysł.  

 

 


Poliuretan GK SOFT

 

Poliuretan o różnych twardościach, do 85 Shore A. Elastyczny, odporny na ścieranie, uderzenia oraz działanie czynników biologicznych, wody, oleju i substancji chemicznych. 

 

Zastosowanie:

strzalka sortowanie kruszyw na mokro, zwłaszcza w przypadku materiałów sypkich

      zaślepiających otwory sit,

strzalka kamieniołomy, kopalnie piasku, żwiru oraz górnictwo i przemysł recyklingowy.