Sita poliuretanowe do przesiewaczy

Ta podgrupa sit jest, zdaje się, wspaniałą alternatywą dla sit metalowych. Owe sita są wykonane z – jak dość jasno sugeruje sama nazwa – poliuretanu. Poliuretan jest to specyficzne tworzywo sztuczne – jest on materiałem gumopodobnym. Potrafi przyjmować wiele form, może więc być materiałem twardym lub też elastycznym. Z pewnością przy sitach właściwości tego materiału sprawdzają się świetnie.

Sita poliuretanowe - właściwości

Ze względu na to, że są wykonane z poliuretanu, to sita poliuretanowe charakteryzują się szeregiem znakomitych i w wielu branżach pożądanych zalet. Należą do nich między innymi...
- bardzo wysoka odporność na ścieranie
- brak ryzyka, że ulegną korozji
- efekt samoczyszczenia
- większa efektywność pracy (to akurat dzięki stożkowatemu kształtowi oczek)
- większy komfort pracy (dzięki temu, że hałas podczas pracy takich sit jest znacznie mniejszy niż podczas pracy sit metalowych, które są dość powszechnie stosowane)
- dobre działanie na materiały mokre

Niezawodny produkt

Dzięki swoim wielu korzystnym właściwościom, te sita do przesiewaczy postrzegane są jako produkt niezawodny i niezwykle długo żywotny. Oczywiście, za tą solidnością idzie również odpowiednia do jakości cena. Sita do przesiewaczy z poliuretanu są zauważalnie droższe od sit metalowych. Jednakże podczas dokonywania zakupów pierwsze, o czym warto pamiętać, to fakt, że jest to pewnego rodzaju inwestycja. Jeżeli kupuje się droższy produkt, ale o przedłużonej żywotności, to tak naprawdę... płaci się mniej, wydaje się mniej pieniędzy w długofalowym okresie czasu, niż gdyby się kupiło produkt tańszy, ale o krótkiej żywotności. Jest to czysta matematyczna kalkulacja, którą sam może sobie nawet wykonać w domu. Można też podejść do tego bardziej racjonalnie i wypisać sobie korzyści płynące z wykorzystania obu produktów – sit metalowych i sit wykonany z poliuretanu. Z pewnością obok tych poliuretanowych pojawi się znacznie więcej zapisanych punktów. W ten sposób racjonalizujemy sobie zakup droższego produktu i czujemy się usprawiedliwieni sami przed sobą, a jednocześnie... robimy sobie przysługę, ponieważ sita do przesiewaczy z poliuretanu na pewno sprawdzą się idealnie i tak jak tego oczekujemy.