Różnorodność form i oczek dopasowanych do potrzeb klienta.


Rodzaje oczek w sitach firmy Küper

 

Sita firmy Küper dostępne są w konfiguracji z różnymi formami oczek, które dostosowane są do potrzeb Klienta. Różnorodność dostępnych form i oczek umożliwia optymalizację procesu klasyfikacji wszelkiego rodzaju kruszyw.

Cechą wyróżniającą sita poliuretanowe i gumowe firmy Küper jest rozszerzający się ku dołowi przekrój oczek, uzyskany w procesie odlewania lub wulkanizacji sit w formach. Taki przekrój oczek w znacznym stopniu eliminuje zjawisko zatykania otworów sit. Ma to ogromne znaczenie dla poprawy wydajności, ponieważ maksymalnie wykorzystana jest powierzchnia czynna sita. Sita firmy Küper sprawdzają się również w bardziej wymagających przesiewach i w przypadku kruszyw, które mają szczególne tendencje do blokowania otworów sit. Do tego typu przesiewów polecamy miękką gumę, która dodatkowo zwiększa samooczyszczanie sit.

Większość dostępnych na rynku sit gumowych i poliuretanowych to sita wytłaczane, ich oczka mają przekrój okrągły i rozszerzający się w środku. W związku z tym przesiewany materiał ulega zablokowaniu w środkowej części oczka zmniejszając otwartą  powierzchnię przesiewu sita.

 

Sprawdź też nasze sita do przesiewaczy.

 

Rodzaje otworów sit:

 

strzalka kwadratowe

strzalka okrągłe

strzalka podłużne

strzalka kropelkowe

strzalka szczeliny

Służymy Państwu pomocą w doborze odpowiednich oczek oraz ich wielkości.