Sita gumowe do przesiewaczy

Sita gumowe są alternatywą dla metalowych. Dzięki zastosowanemu materiałowi hałas, jaki wydają podczas pracy, jest znacznie mniejszy (niż w metalowych), a i warunki pylenia są lepsze. Dzięki temu znacznie lepiej się przy takich sitach pracuje – bardziej komfortowo.

Co warto jeszcze o nich wiedzieć, to z pewnością to, że są wykonane jako perforowane maty, które można naciągać zarówno poprzecznie jak również i wzdłużnie. Gumowe zapewniają odporność na ścieranie oraz brak ryzyka ulegnięcia korozji to kolejne z zalet, jakimi się charakteryzują.

Niezwykłe właściwości sit gumowych

Sita do przesiewaczy z gumy, przede wszystkim dzięki zastosowanemu materiałowi, mają szereg bardzo znaczących dla wielu branż zalet, które sprawiają, że wybijają się one spośród innych typów sit. Wśród zalet tych można wymienić między innymi:
maksymalną otwartą powierzchnię przesiewu
możliwość sortowania kruszyw i innych materiałów ziarnistych i na sucho i na mokro
większy komfort użytkowania (dzięki wspomnianemu już wyżej obniżonemu hałasowi oraz zmniejszonemu pyleniu)
doskonały efekt samoczyszczenia (to jednak zależy od tego, jakiej firmy sita się wybierze, gdyż nie wszystkie ten efekt dają. Należy więc zwrócić uwagę na to, czy oczka sita rozszerzają się ku górze czy ku dołowi. Jeżeli rozszerzają się ku dołowi, to śmiało można je brać, gdyż taki typ wykonania oczek gwarantuje efekt samoczyszczenia i maksymalne wykorzystanie czynnej powierzchni sita oraz maksymalną efektywność procesu przesiewania)

Niestety, poza licznymi zaletami, gumowe mają także i swoje wady, a jedną z tych najistotniejszych jest fakt, że zwiększona powierzchnia czynna sita skutkuje zmniejszoną wytrzymałością na duże obciążenia. Jednak wciąż znajdzie się duże zastosowanie dla takich sit – najlepiej jest, jak radzą producenci tego typu produktów – stosować ich do końcowej klasyfikacji kruszywa, gdyż wtedy materiału nie podaje się bezpośrednio na przesiewacz...

Porównując więc rozliczne zalety z nielicznymi wadami, można śmiało powiedzieć, że z pewnością ten rodzaj sit znajdzie swoje wykorzystanie. Wydają się one bowiem znakomitym, bardzo użytecznym produktem.